News

תלוי במיקום: כך תמקמו תמונות מתכת ליצירת עיצוב מינימליסטי

תלוי במיקום: כך תמקמו תמונות מתכת ליצירת עיצוב מינימליסטי
הן מרשימות, ייחודיות והופכות כל קיר לנעים להכיר. עם זאת, מיקום לא נכון של יצירות ממתכת עלול לגרוע מהקסם שלהן ולפספס את המטרה. כך תמנעו מזה לקרות.

אתם כבר הרבה זמן מתכננים לשדרג את הבית ולקשט את הקירות עם פריטי אומנות ממתכת. חשבתם על רעיונות, חיפשתם איפה לקנות, והנה מצאתם את התמונה המושלמת. אבל רגע לפני שאתם ממהרים להשוויץ ולתלות, אספנו לכם כמה טיפים כדי שתעשו זאת נכון.

צרו סביבה סטרילית - אל תעמיסו בפריטים

מינימליזם חותר למרחב נקי מפריטים ונמנע מאלמנטים צבעוניים, אך באמצעות שילוב נכון של פריטי אומנות ממתכת תוכלו ליצור עיצוב מינימליסטי מלא סטייל ואופי, עם פחות אבק לנקות. סגנון מינימליסטי שואף לבטל כמה שיותר קישוטים מהחלל, לצמצם כמות של פריטים ומשתמש בתאורה הטבעית כאלמנט עיצובי.

יצירה ממתכת לא אוהבת שגונבים לה את הפוקוס. היא כל כך מיוחדת בפני עצמה, שהיא לא צריכה אלמנט דקורטיבי נוסף שישמש כשחקן חיזוק על הקיר. הימנעו לתלות לצדה תמונות נוספות או מדפים, ודאגו שרקע הקיר יהיה צבוע בלבן או בצבע אחיד ולא בעל טקסטורות או טפט מקושקש.

כנאמר הביטוי הידוע Less Is More, אחד הקווים המנחים עליהם מתבסס עיצוב מינימליסטי הוא ניקוי אלמנטים מיותרים מהסביבה הביתית. מומלץ שהפריטים המעטים יהיו אחידים בצורתם וללא עיטורים. תוכלו לשלב פרזול דקורטיבי לקיר בסגנון ONE-LINE מינימליסטי, צורות גיאומטריות ועוד.

חשוב להדגיש כי עיצוב מינימליסטי הוא לא עיצוב פשוט שניתן להשיג אותו בקלות, ההפך הוא הנכון, צריך להשקיע בתכנון נכון כדי שהתוצאה תהיה אסתטית ולא דלה וסגפנית.

חשבו את גודל היצירה ביחס לקיר ולחלל עצמו

לפני שאתם תולים את תמונת המתכת, בדקו את היחס שבין הגודל שלה לבין הקיר המיועד, בין אם זה בסלון, בחדר השינה או הילדים וכן הלאה. תמונה ממתכת גדולה מדי ביחס למידות הקיר תיצור מראה דחוס ועמוס ואילו תמונה קטנה מדי תלך לאיבוד. במידה והקיר ניצב מאחורי רהיט גדול, היצמדו לרוחב תמונה זהה לרוחב הרהיט או קטן ממנו. דאגו שהשוליים שווים משני צדי התמונה ביחס לאותו רהיט, לפחות 30-40 ס"מ.

על פי רוב, מקובל להתחשב בכלל הרווח, שעל מרכז התמונה להיות בגובה של כמטר וחצי מהרצפה. אך במקרים בהם התקרה גבוהה או כשיש רהיט גדול ודומיננטי, כלל זה פחות רלוונטי. לכן, מקמו את היצירה כשאתם מפעילים שיקול דעת תוך התחשבות בגובה של כלל הנתונים בחלל.

מבחינת ריהוט - שאפו לצמצם את מספר הרהיטים בחלל לפריטים הכי דומיננטיים שקיימים אצלכם. העיצוב המינימליסטי יכול גם להסתפק בשני רהיטים בלבד - לדוגמה, ספה רחבה המתאימה לכל המשפחה, ומזנון טלוויזיה עם מקומות אחסון.

צייתו לחוקי הפרופורציות (או שלא)

חוקי הפרופורציות מדברים על אורך תמונה של לפחות 50% - 60% מאורך הספה, מזנון או כל רהיט גדול אחר. אבל אם אתם לא טיפוסים שמצייתים לחוקים ובא לכם לצאת מהמסגרת הסימטרית, אז דווקא מיקום בצדי הקיר, יכול להוסיף לחלל מראה מעניין, שונה ויצירתי.

אם בכל זאת אתם רוצים לאזן את חוסר הסימטריה, שלבו אלמנט דקורטיבי או אביזר אחר, דוגמת גוף תאורה מיוחד, או כריות מעניינות על הספה.

מתלבטים אם היצירה תתאים לחלל הבית שלכם? פנו אלינו וקבלו הדמיה חינם של היצירה על הקיר בביתכם!

איך זה עובד?
  1. צלמו תמונה בזווית ישרה מול הקיר (עדיף שיהיה ניתן לראות את הרצפה).
  2. שלחו אלינו את התמונה במייל / וואטסאפ / רשתות חברתיות.
  3. צרפו את שם היצירה אותה תרצו לראות בהדמיה על הקיר (במידה והיצירה מופיעה במספר מידות אז יש לציין את המידה הרצויה).